Kaip Žaisti Golfą?

Golfas – tai yra lauko žaidimas, žaidžiamas specialioje didelio ploto aikštelėje su natūraliomis kliūtimis, pvz., nedideliais vandens telkiniais ir nelygiu reljefu. Aikštelė paprastai būna 30 – 80 ha ploto, kurioje yra įrengtos 9 arba 18 duobučių, skirtų kamuoliukams įmušti naudojant įvairių formų lazdas. Golfo esmė yra minimaliu smūgių skaičiumi įmušti kamuoliukus į duobutes, tačiau mušti į duobutes reikia iš eilės, t.y. nuo pirmos iki paskutinės duobutės. Golfas yra sportas, skirtas tiek jauniems, tiek seniems; tiek mėgėjams, tiek profesionalams; tiek vyrams ir moterims, tiek vaikams. Jei norite galiausiai būti geriausiu žaidėju, pradėkite nuo golfo pagrindų.

Apie golfo duobutes:

Paprastai standartinis golfo žaidimas susideda iš 18 duobučių ir tokį žaidimą žaidžia profesionalai. Trumpesnis šio žaidimo variantas yra 9 duobutės, kurį žaidžia ir profesionalai, ir mėgėjai. Duobutės yra trijų rūšių, pvz., PAR3, PAR4, PAR5. Tai reiškia, kad kiekviena duobutė turi nustatytą minimalų ir rekomenduojamą smūgių skaičių, pvz., PAR3 reiškia, kad turite tris smūgius nuo starto aikštelės iki įmušimo į duobutę. PAR4 reiškia, kad turite keturis smūgius nuo starto aikštelės iki įmušimo į duobutę, o PAR5 – penkis smūgius. Taip pat tai reiškia, kad duobutės skiriasi savo ilgiu, t.y. PAR3 duobutės yra nutolusios trumpiausiu atstumu – 150 metrų. PAR4 duobutės yra nutolusios kiek daugiau nei 300 metrų, o PAR5 duobutės – apie 500 metrų.

Golfo esmė:

Golfas yra tikslumo reikalaujantis žaidimas, nes reikia į dideliu atstumu esančią duobutę pataikyti, geriausia rekomenduojamu smūgių skaičiumi, kamuoliuką. Žaidėjas turi pritaikyti ir panaudoti savo įgūdžius žaidimo aplinkoje, t.y. atsižvelgti į oro sąlygas. Taip pat kamuoliuko mušimą gali apsunkinti įvairios kliūtys, pvz., aukšta žolė, smėlio duobės, medžiai, krūmai ir pan. Kamuoliuko trajektorija priklauso nuo daugelio veiksnių, pvz., dirvos drėgnumo, vėjo, lietaus ir pan., todėl reikia žinoti, kokią golfo lazdą pasirinkti. Taip pat tikslumui yra labai svarbus ir golfo lazdos laikymas. Nors yra daug golfo lazdos laikymo būdų, jūs turite rasti tinkamiausią būdą sau. Laikykitės aprangos kodo, nes golfo žaidimas to reikalauja. Jei nežinote, kaip apsirengti, apsirenkite konservatyviai ir tvarkingai. Golfą galima žaisti bet kokiomis oro sąlygomis, išskyrus kai žaibuoja, nes metalinės golfo lazdos gali pritraukti žaibą ir sukelti pavojų sveikatai.

Kaip žaisti golfą:

Nors iš pirmo žvilgsnio golfas atrodo, kaip ramus pasivaikščiojimas gryname ore, tačiau taip nėra. Šis žaidimas reikalauja daug fizinės ištvermės ir įgūdžių, nes tenka nueiti kelioliką kilometrų ir smūgiuoti ne vieną dešimtį kartų, o tai užtrunka kelias valandas. Žaidžiant turnyruose privaloma išlaikyti žaidimo tempą, todėl norėdami žaisti golfą turite būti ištvermingi. Visi golfo klubai turi skirtingas starto aikšteles vaikams, moterims, vyrams, mėgėjams ir profesionalams. Tai reiškia, kad skirtingus įgūdžius turintys žmonės smūgiuoja iš skirtingo atstumo. Golfe galioja daug skirtingų taisyklių, bet jei esate pradedantysis, yra keletas dalykų, kuriuos reikia atsiminti.

Golfo taisyklės:

  • Šiame žaidime nėra gynybos, todėl negalite blokuoti kito žaidėjo smūgio ar bandyti trukdyti jo žaidimui, net jei konkurencija tampa įtempta.
  • Per varžybų turą savo krepšyje galite turėti iki 14 lazdų. Jei turite papildomų priedų, už kiekvieną sužaistą duobutę galite būti apmokestinti baudos smūgiais.
  • Pirmasis smūgiuoja toliausiai nuo duobutės esantis žaidėjas.
  • Jei jūsų kamuolys yra netinkamas žaisti, pavyzdžiui, jis yra po vandeniu ar krūmuose, jums bus suteikta teisė mušti kitą kamuolį iš pradinės vietos. Taip yra išlaikomas žaidimo tempas.
  • Galite pakartotinai įmušti kamuolį, jei jis nukrenta kitur dėl vėjo ar kitų nuo jūsų nepriklausančių veiksnių.
  • Aikštelėje gali būti kliūčių, pvz., golfo vežimėlių, krūmų ar gyvūnų. Tokiais atvejais galite gauti papildomą mušimą, kuris leidžia teisingai perkelti kamuolį.
  • Vieno smūgio bauda gali būti gaunama, jei pametate kamuolį, jūsų kamuolys iškrenta už aikštės ribų, yra vandenyje arba jei tyčia ar netyčia pajudinate kamuolį.
  • Dviejų smūgių bauda yra rimtesnis nusižengimas. Galite gauti šią nuobaudą žaidimo metu, jei mušite netinkamą kamuolį arba net paprašysite patarimo konkurencinio raundo metu.