Vitrininiai Ar Maži Plastikiniai Langai: Kokius Rinktis?

Plastikiniai langai, mediniai langai, vitrininiai langai su durimis, panoraminiai vitrininiai langai, maži plastikiniai langai, standartiniai plastikiniai langai ir t. t. – šiuo metu langus galima rinktis iš daugybės variantų. Tad nenuostabu, kad dažnai kyla įvairiausių klausimų, svarstymų ir dvejonių. Šiame straipsnyje – tai, ką svarbu žinoti apie langų rūšis, jų pasirinkimą, privalumus ir trūkumus.

Langai gali būti skirtingų stilių, skirtingų dydžių, skirtingų gamybinių medžiagų, skirtingų rėmų tipų – tad atsirinkti, kas geriausiai tinka kiekvienu atveju nėra lengviausia užduotis. Pirmiausia, pradėkime nuo to, ar tikrai atėjo laikas keisti turimus langus. Štai 5 požymiai, kuriuos pastebėjus savo namuose, vertėtų galvoti apie kitus, naujus plastikinius langus (arba kitos rūšies langus):

 1. Žiemą jaučiate šalto oro trauką, o vasarą patalpose – nepakeliamai karšta.
 2. Aplink langų išorę trupa, lupasi dažai – tai gali rodyti kondensatą, pelėsį ar puvėsio požymius. Jei mediena ar kita apdailos medžiaga, esanti aplink langą, deformuojasi, tai irgi ženklas, kad reikia naujų langų.
 3. Lango stikluose ar korpuse pastebite įtrūkimų.
 4. Ant langų ar tarp langų dažnai susidaro kondensatas, dėl kurio neigiamai veikiamas sandarumas.
 5. Langai tapo sunkiai varstomi arba jų išvis negalima tinkamai atidaryti ar uždaryti. 

Tad pastebėjus tokius požymius ar bent vieną iš jų, langų poreikis neišvengiamas. Paprastai sakoma, kad po 20 metų bet kokius langus geriausia yra pakeisti į naujesnius.

Kiti svarbūs klausimai – kokius langus rinktis, ar šiuolaikiniai vitrininiai langai su durimis iš tiesų verti dėmesio, ar tikrai panoraminiai vitrininiai langai kaina pralenkia visus bet kokios kitos rūšies langus, ar plastikiniai langai internetu pigiau ir kada iš tikrųjų geriausias pasirinkimas – maži plastikiniai langai? Tokių klausimų labai dažnai sulaukia langų gamintojai ar tiekėjai.  Tad pradėkime nuo svarbiausių atsakymų.

Kokius Langus Rinktis?

Nesiginčijama, kad langų stilius ir dizainas yra labai svarbus. Nereikėtų užmiršti, kad bet kokius langus veikiausiai teks kuom nors uždengti – žaliuzėmis, roletais ar užuolaidomis, tad kartais vertėtų pagalvoti ne vien apie estetiką, bet ir apie funkcionalumą, praktiškumą.

Ar Šiuolaikiniai Vitrininiai Langai Su Durimis Iš Tiesų Verti Dėmesio?

Vitrininiai langai – tai dažniausiai masyvūs langai, kurie tarsi panaikina ribą tarp patalpos ir išorės. Tokie langai atrodo ir patraukliai, ir prabangiai. Jie suteikia galimybę aiškiai matyti didelį ir platų vaizdą lauke, tačiau tokie langai turi ir minusų, iš kurių didžiausias – sunku valyti ir prižiūrėti.

Kaip ten bebūtų vitrininiai langai su durimis turi tiek privalumų, tiek trūkumų ir visus juos vertėtų apsvarstyti prieš įsigyjant langus.

Vitrininiai langai su durimis:

 • Leidžia į patalpas prasiskverbti itin dideliam šviesos srautui.
 • Vizualiai itin padidina patalpos erdvę.
 • Interjerą leidžia derinti su pro langą matomu vaizdu.
 • Modernus ir patogus pasirinkimas – vis labiau populiarėjantis.
 • Vitrininiai langai su durimis leidžia greičiau ir lengviau patekti į lauką, pavyzdžiui, terasą.
 • Vitrininiai langai su durimis, pastarąsias pravėrus, leidžia greičiau ir paprasčiau į patalpas patekti gaiviam oro gūsiui.

Tačiau vitrininiai langai turi ir šiek tiek trūkumų, kuriuos taip pat svarbu žinoti. Pirmiausia, tokius langus išvalyti užtrunka nemažai laiko ir yra fiziškai nelengva užduotis. Paprastai vitrininiai langai neatsiveria, todėl vasarą patalpos gali stipriai prikaisti ir jose būti taps diskomfortiška (jeigu patalpose nėra įrengtos vėdinimo sistemos). Tačiau vitrininiai langai su durimis – geresnis pasirinkimas, nes vos panorėjus galima atverti ir pravėdinti patalpas.

Tiesa, besidomintys šia langų rūšimi dažnai kelia klausimą dėl tokių langų šiluminės varžos, ypač žiemos metu. Ekspertai nuramina – langų šiluminė varža priklauso tik nuo profilio kamerų skaičiaus ir stiklo paketo. Jeigu nusprendėte, kad jums tinkamiausi vitrininiai langai su durimis, įsigykite trijų stiklo sluoksnių langus.

Ar Tikrai Panoraminiai Vitrininiai Langai Kaina Pralenkia Visus Bet Kokios Kitos Rūšies Langus?

Nuolat modernėja pastatai, todėl nenuostabu, kad modernėja ir langai, plečiasi jų montavimo galimybės. Panoraminiai vitrininiai langai – tai išskirtinis gaminys, kuris išsiskiria dideliu stiklo plotu, panaikinta riba tarp sienų ir įstiklintų atitvarų, specifinėmis atitvarų charakteristikomis, kurios turi atitikti sienų šiluminius parametrus, turi būti patogios eksploatuoti ir saugios. Ne visi gamintojai gali išpildyti šį reikalavimą, todėl aukščiausios kokybės standartus atitinkantys panoraminiai vitrininiai langai kaina neretai pralenkia kitos rūšies langų kainą.

Panoraminiai vitrininiai langai yra patrauklūs, bet jų kainą iškelia tam tikri konstrukciniai elementai, montavimo specifika:

 • Turi būti vienodi atitinkamų formų profiliai (ir varčioje, ir vitrinoje).
 • Varčia turi būti sujungta su laikančiaisiais elementais (papildomas rėmas – nereikalingas).
 • Varčios ir rėmo plokštumos turi sutapti. 
 • Būtina apsauga nuo iškritimo, jeigu langai įrengiami per visą pastato aukštį.
 • Turi būti išbaigta angokraščių sandarinimo sistema langų juostoms ir pavieniams langams. 
 • Turi būti tiesioginis sujungimas su įprastinėmis apdailos medžiagomis.

Tokie langai išsiskiria specifišku montavimu, tačiau aukštu komforto lygiu. Panoraminiai vitrininiai langai kaina nėra pats pigiausias sprendimas. Nors šiuolaikiniai pastatai dažnai turi įstiklintus labai didelius plotus, bet pastariesiems keliama nemažai reikalavimų: brangesni architektūriniai sprendimai, aukšti techniniai reikalavimai, griežtos saugumo sąlygos ir kt. Naudojamas stiklas turi būti suderintas su energiniu efektyvumu, saugumu, kokybe, todėl tokiais atvejais dažniausiai naudojami inovatyvūs pasaulyje pripažintų gamintojų  produktai – panoraminiai vitrininiai langai.

Ar Plastikiniai Langai Internetu Pigiau?

Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo to, kad stumdomi plastikiniai langai – labiausiai paplitusi, populiariausia ir ekonomiškiausia langų rūšis. Tačiau plastikinių langų pasirinkimas yra labai platus.

Langą paprastai sudaro dvi (ar daugiau) stiklo plokštės, kuriose gali būti stumdomos ar atveriamas į kairę ir į dešinę puses – tokiu būdu paprasčiau išvėdinti patalpą. Vienas didžiausių pranašumų – plastikiniai langai internetu pigiau. Tokią kainą lemia tai, kad langai paprastai būna standartiniai, vidutinio dydžio (su dviem stiklo plokštėmis), be įmantrių mechanizmų. Pasirinkus didelius (su trimis ir daugiau stiklo plokštėmis) langus, jų kaina išaugs.

Taip pat plastikinių langų kaina priklauso nuo to, koks stiklas – viengubas, dvigubas ar trigubas – pasirenkamas, kokie mechanizmai montuojami, kokie lango rėmai ir iš kokių medžiagų jie gaminami. Ir vis dėlto, kad ir kokie langai būtų pasirenkami, plastikiniai langai internetu pigiau – visada. Tiems, kuriems svarbu sužinoti, kodėl taip yra, langų tiekėjai ir gamintojai turi atsakymą.

Plastikiniai langai internetu pigiau, nes įmonei nereikia nuomotis patalpų parduotuvei įrengti. Langų kainą sudaro daugybė dalykų – gamintojo nustatyta kaina, naudojamos medžiagos, mokesčiai. Dalis gaunamos plastikinių langų kainos yra priskiriamos pelnui, o dalis – išlaidoms, kurios reikalingos norint prekę eksploatuoti ar parduoti. Pavyzdžiui, parduotuvės ar kelių parduotuvių skirtinguose miestuose išlaikymas kainuoja, o internetinė parduotuvė – žymiai ekonomiškesnis variantas. Tad neabejokite, jog plastikiniai langai internetu pigiau.  

Kita priežastis, nulemianti galutinę kainą – mažesnis pardavėjų ar aptarnaujančio personalo skaičius. Elektroninė parduotuvė patiria mažiau išlaidų, jei nesamdo pardavėjų. Plastikiniai langai internetu pigiau ir greičiau, nes viskas veikia automatizuotai.

Kada Iš Tikrųjų Geriausias Pasirinkimas – Maži Plastikiniai Langai? 

Maži plastikiniai langai gali būti varstomi įvairiomis pusėmis – per viršų, per apačią, iš šonų arba nevarstomi visai. Paprastai tokie varstomi langai būna stačiakampio arba kvadrato formos. Jie pasižymi tokiais privalumais kaip lengva priežiūra, greitas montavimas, galimybė matyti išorinį (lauko) vaizdą, o į patalpas leisti patekti daugiau šviesos. Tačiau maži plastikiniai langai gali būti ir fiksuoti, nevarstomi, sandarūs ir įvairiausių, kartais netgi įmantrių, formų. Tokius langus vertėtų derinti prie statinio architektūros, stiliaus ar dizaino.

Skirtingų formų langai daugiausia skirti estetiniams tikslams ir gali būti naudojami įvairiems poreikiams, kiekviename kambaryje (jei tik to norima). Pavyzdžiui, apvalios formos maži plastikiniai langai arba pusapvaliai langai yra paplitę virtuvėje ir vonios kambaryje, kur svarbiausia privatumas. Taip pat tokie maži plastikiniai langai mėgstami montuoti palėpėse (aukštai) arba sandėliukuose. Tokie langai vertinami dėl to, kad:

 • Puikiai įgyvendina unikalius architektūrinius sprendimus.
 • Leidžia į patalpą patekti natūraliai šviesai.
 • Dėl jų mažo dydžio, tokius plastikinius langus lengva prižiūrėti ir valyti.

Deja, tačiau tokie maži plastikiniai langai dažniausiai neatlieka ventiliacijos (vėdinimo) funkcijos, tačiau jie lygiai taip pat ir neeikvoja energijos, nes yra nevarstomi.

Koks langų pasirinkimas yra geriausias dažnai reikia vertinti individualiai, atsižvelgiant ne tik į statinio paskirtį, dizainą, bet ir į asmeninius poreikius bei norus.