Kaip Žaisti Boulingą? Boulingo Taisyklės

Boulingas – tai yra žaidimas, kurio esmė ridenant kamuolį lygiu taku numušti kuo daugiau kėglių. Tai smagus būdas praleisti laiką su draugais, taip pat rimtas varžybinis sportas, o geriausia tai, kad jį labai lengva išmokti žaisti. Reikia žinoti pagrindines taisykles ir daug praktikuotis, kad taptumėte geru boulingo žaidėju. Boulingo rūšių visame pasaulyje yra daug, tačiau Lietuvoje populiariausias yra dešimties kėglių boulingas. Žaidžiant dešimties kėglių boulingą reikia, geriausia vienu ridenimu, numušti visus dešimt kėglių, kad gautumėte maksimumą taškų.

Boulingo žaidimo taisyklės:

Boulingą geriausia žaisti bent dviese, o didžiausias žaidėjų skaičius viename takelyje yra šeši žmonės. Vieno žaidimo metu kiekvienas žaidėjas turi po dešimt ėjimų, o kiekvienas ėjimas susideda iš dviejų kamuolio metimų. Kuo daugiau kėglių numušite, tuo daugiau taškų pelnysite. Taškai per visus dešimt ėjimų sumuojasi ir didžiausią taškų sumą surinkęs žaidėjas laimi žaidimą. Be to, turite įsidėmėti keletą svarbių boulingo sąvokų, pvz.:

  • “Strike” – tai reiškia, kad vienu smūgiu numušėte visus dešimt kėglių, tokiu atveju antrasis metimas nebereikalingas. Kai numušate visus kėglius vienu metu, tada dvigubinasi visi kito ėjimo taškai.
  • “Spare” – tai reiškia, kad visus kėglius numušėte per du metimus (vieną ėjimą). Kai numušate visus kėglius per du metimus, tada dvigubinasi kito ėjimo tik pirmojo metimo taškai.
  • “Split” – tai reiškia, kad po pirmo metimo, tarp likusių kėglių liko didelis tarpas, todėl greičiausiai vienu metimu nepavyks numušti visų kėglių. Pirmo metimo taškai yra apibraukiami.

Norint žaisti boulingą taip pat turite žinoti keletą esminių dalykų, kurie sukurs sklandų žaidimą ir padės laimėti.

Specialūs batai:

Prieš pradedant žaisti boulingą, turite įsigyti specialius boulingo batus. Jei esate pradedantysis žaidėjas arba žaidžiate labai retai, galite tiesiog išsinuomoti batus toje vietoje, kur galima žaisti boulingą. Jei norite būti boulingo entuziastas, galite nusipirkti porą savo batų. Gatvės batai boulingui netinka, nes gali prilipti prie grindų arba būti per slidūs, to pasekoje galima paslysti ir susižeisti. Jei nedėvite boulingo batų, taip pat galite sugadinti arba palikti įbrėžimų pėdsakus ant boulingo tako dangos.

Tinkamas kamuolys:

Prieš pradėdami žaisti boulingą, turite rasti jums tinkamo svorio ir pirštams tinkamo dydžio kamuolį. Kamuoliai yra pažymėti skaičiais pagal jų svorį:

  • pagal taisykles 6 – 8 skaičiais pažymėti kamuoliai yra skirti vaikams;
  • pradedančiajam paprastai tinkamiausias yra 9 numeriu pažymėtas kamuolys;
  • 9 – 12 skaičiais pažymėti kamuoliai skirti moterims. Jie tinka daugumai suaugusiųjų, turinčių mažesnes rankas.
  • 13 – 15 skaičiais pažymėti kamuoliai yra vyriški. Jie tinka daugumai suaugusiųjų, turinčių didesnes rankas.

Paprastai geriau turėti šiek tiek sunkesnį kamuolį, nes didesnis svoris padės įgyti pagreitį.

Tinkamas pirštų skylių dydis:

Norint pasirinkti tinkamą boulingo kamuolį, turite atkreipti dėmesį į nykščio ir kitų pirštų skylių tinkamą dydį. Jūsų nykštys turi tvirtai tilpti į nykščio skylę, esančią kamuolyje. Tinkamas dydis yra tada, kai galite lengvai ištraukti nykštį iš skylės, kad jis neužstrigtų, tačiau skylė neturėtų būti ir per didelė. Įkišę nykštį, vidurinį ir bevardį pirštą į atitinkamas skyles, pirštai neturi užstrigti, tačiau skylės negali būti per didelės. Pirštai turi tiesiog tvirtai priglusti prie skylės.

Teisingas kamuolio laikymas:

Pirmiausia pasiimkite kamuolį ir eikite į tinkamą vietą priešais boulingo taką. Vidurinį ir bevardį pirštą įkiškite į 2 viršutines skylutes, o nykštį įkiškite į apatinę skylę. Laikykite kamuolį ranka šiek tiek prie savo šono, o kita ranka remkite apatinę kamuoliuko pusę, kad gautumėte papildomos atramos. Jei esate dešiniarankis, laikyti nykštį ant rutulio viršaus reikia 10:00 valandos pozicijoje, o jei esate kairiarankis, naudokite 14:00 valandos poziciją.

Teisingas stovėjimas:

Teisingą stovėjimą sudaro stovėjimas tiesia nugara, pečiai nukreipti tiesiai į tikslą, o keliai šiek tiek sulenkti. Ranka, laikanti rutulį, turi būti nukreipta tiesiai žemyn palei jūsų šoną, o kūnas turi būti šiek tiek pakreiptas į priekį. Pėdos turi būti šiek tiek nutolusios viena nuo kitos.

Kamuolio metimas:

Jei esate pradedantysis žaidėjas, turėtumėte siekti ridenti kamuolį tako centru. Kai išsiugdysite savo boulingo įgūdžius, galėsite ridenti kamuolį toliau nuo centro neliesdami tako šonų. Norint tinkama kryptimi mesti kamuolį, turite sklandžiai pasukti rutulį laikančią ranką atgal ir tada į priekį, kad paleistumėte kamuolį. Kai ištiesiate ranką į priekį, atleiskite kamuolį. Tinkamai atleidus, pirmiausia iš skylės turi išeiti nykštys, o po to pirštai. Paleisdami kamuolį stebėkite taikinį, į kurį norite pataikyti, nes jei žiūrėsite žemyn į savo kojas ar kamuolį, galite prarasti pusiausvyrą ir negalėsite tinkama linkme nukreipti kamuolio.