Kodėl Geltonuoja Pinigų Medžio (Fikuso) Lapai?

Pinigų medis – tai yra visžalis kambarinis augalas, kilęs iš Afrikos ir paplitęs visame pasaulyje. Šis augalas pasižymi grakščios, lyg lazdelės, formos smailėjančiais link viršūnės stiebais ir pailgos formos sodriai žalios spalvos lapais. Pinigų medis yra išskirtinis tuo, kad visas augalas yra padengtas vaškine, blizgančia danga, todėl kartais atrodo, kad jis yra pagamintas iš plastiko. Nors Pinigų medis nereikalauja didelės priežiūros, tačiau pasitaiko, kad neprižiūrint jo lapai ima geltonuoti. Pinigų medžio lapai gali geltonuoti ir dėl daugelio kitų priežasčių. Taigi, išsiaiškinkime jas.

Priežastys, kodėl geltonuoja Pinigų medžio lapai:

Tam tikras augalo lapų pageltimas yra natūralus procesas. Jei jūsų augale atsiranda naujų ataugų, o pageltę lapai yra senesni, ypač augalo apačioje, šis pageltimas yra natūralus. Jūsų augalas numeta senus lapus ir siunčia energiją naujam augimui. Tačiau jei pageltusių lapų vis daugėja, turėtumėte susirūpinti ir išsiaiškinti šio proceso priežastis.

Augalo perlaistymas:

Dažniausia Pinigų medžio lapų pageltimo priežastis yra netinkama dirvožemio drėgmė, ypač dėl perlaistymo. Šis augalas mėgsta gerai sudrėkintą, bet retai laistomą dirvą, nes tai padeda išlaikyti pastovią dirvožemio drėgmę. Laistydami augalą įsitikinkite, kad jam pakanka vandens ir kad vandens perteklius išteka iš vazono pro drenažo angas jo apačioje. Be to, yra labai svarbu išpilti vandens perteklių iš vazono lėkštės ir neleisti augalui būti stovinčiame vandenyje. Pinigų medis nemėgsta, kad jo šaknys nuolat stovi vandenyje, nes to pasekoje šaknys pradeda pūti ir augalas galiausiai miršta. Gelsvi ir ruduojantys lapai yra pirmasis ženklas, kad prasidėjo šaknų puvimas.

Mažas drėgmės lygis:

Dėl mažos drėgmės ir sausos dirvos Pinigų medžio lapai gali pradėti džiūti ir paruduoti jų kraštai, o vėliau visi lapai gali pagelsti arba visiškai nukristi. Norėdami padidinti augalui drėgmės lygį, galite naudoti papildomas priemones, pvz., vandens purškiklį, drėkintuvą arba akmenukų padėklą.

Netinkama šviesa:

Pinigų medis geriausiai auga, kai yra laikomas ryškioje netiesioginėje saulės šviesoje, tačiau jis gali toleruoti ir vidutinę šviesą. Per ilgai veikiant tiesioginiams saulės spinduliams augalo lapai gali nudžiūti, todėl stenkitės nestatyti Pinigų medžio tiesioginėje saulėje. Pinigų medis gali prisitaikyti prie silpno apšvietimo vietų, todėl tokiu atveju jų augimas gali sulėtėti. Jei augalas yra laikomas labai silpnoje šviesoje, gali pradėti geltonuoti lapai.

Kenkėjai:

Susilpnėjęs Pinigų medis yra jautresnis vabzdžių užkrėtimams. Tokie kenkėjai, kaip voratinklinės erkės, gali sugerti jūsų augalo drėgmę. Ši problema greitai pasireiškia pageltusiais lapais, tačiau su ja galima kovoti naudojant specialų insekticidą. Patalpose dažnai pasitaiko ir kitų rūšių erkių, todėl jei anksti nepastebėsite jų augalui daromos žalos, jie gali netgi nužudyti Pinigų medį. Šie maži kenkėjai dauginasi ir išsekina jūsų augalą, to pasekoje pagreitina lapų pageltimą, ypač jei jūsų Pinigų medis jau yra nesveikas dėl prasto apšvietimo, maistinių medžiagų trūkumo ar netinkamos dirvožemio drėgmės.

Temperatūros svyravimai:

Dažni temperatūros svyravimai yra mažiau paplitusi, bet galima jūsų augalo lapų pageltimo priežastis. Jei temperatūra kambaryje per dieną ir naktį smarkiai svyruoja, tai gali sukelti stresą augalui. Jei naktimis lauke yra ganėtinai šalta, tada neturėtumėte augalo laikyti prie lango nakties metu.

Natūralus senėjimas:

Dar viena galima priežastis, dėl kurios augalo lapai pagelsta, yra natūralus augalo senėjimas. Augalui augant seni lapai pagelsta ir nukrenta, o vietoj jų auga nauji lapai. Tai yra natūralus procesas, dėl kurio jaudintis nereikia.