Monstera: Kaip Persodinti Ir Palankios Sąlygos Augti

Monstera – tai iš Centrinės Amerikos kilęs augalas, žaliais skylėtais lapais. Tai augalas, kuris gali užaugti didelis, jį lengva prižiūrėti ir jis puikiai atrodo, nes nuolat žaliuoja. Jei norite šio augalo savo namuose, turite užtikrinti, kad jam erdvės augti bus pakankamai. Be to, turite pasidomėti monsterų priežiūra, kokios sąlygos tinkamiausios joms augti ir patarimais, kaip jas auginti.

Kokios sąlygos reikalingos monsterai augti?

Šiam augalui reikia daug ryškios, bet netiesioginės šviesos. Be to, jam patinka gauti šiek tiek drėgmės. Monstera gali toleruoti silpną apšvietimą, tačiau klesti ryškioje ir ne tiesioginėje šviesoje, nes tiesioginė saulė gali nudeginti lapus. Norėdami užtikrinti, kad šis augalas augtų tolygiai, nepamirškite jo kaskart pasukti. Šio augalo laistymo grafikas turėtų skirtis priklausomai nuo sezono, t.y. vasarą reikia laistyti, kai tik dirva išdžius. O žiemą augalą reikia drėkinti kartą per dvi savaites. Tai galite patikrinti įkišdami pirštą 5 – 8 centimetrus į žemę ir jei žemė sausa, tada laikas įpilti vandens. Taip pat pageidautina jei kambaryje yra šiek tiek drėgmės arba galite kiekvieną rytą augalą gerai apipurkšti vandens dulksna. Svarbiausia apipurkšti ryte, kad vanduo išgaruotų iki vakaro. Arba kambaryje galite laikyti oro drėkintuvą, kad lapų krašteliai neparuduotų ir nesutrupėtų. Be to, tai taip pat padės lapams nerinkti dulkių, o jei taip atsitiks, galite juos švelniai nuvalyti drėgna šluoste.

Kaip reikia monsterą persodinti?

Kaip ir bet kuris kitas kambarinis augalas, taip ir monstera negali būti perlaistyta. Persodinant monsterą yra būtinas drenažas, t.y. šį augalą reikia persodinti į vazoną su skylutėmis. Rekomenduojama šį augalą sodinti gerai nusausinančiu durpių samanų dirvožemiu ir į apačią padėti medžio gabalą, kuris sutrauktų perteklinę drėgmę, o reikiant ją atiduotų. Jei gerai prižiūrite šį augalą, tada jis greitai auga. Kiekvieną kartą persodinant patariama naudoti vazonus, kurie yra maždaug 10 cm didesni už augalą. Monsteros iš savo šaknų išskiria chemines medžiagas, kurios slopina kitų žalumynų augimą, todėl niekada nesodinkite kitų augalų į tą patį vazoną. Geriausia monsterą persodinti kasmet.

Kaip žinoti, kada augalui reikia vandens?

Jei monsteros pagrindiniai lapai pagelsta, tai reiškia, kad augalui tikriausiai reikia daugiau vandens. Tai galite lengvai ištaisyti „mirkymo iš apačios” metodu: tereikia į kriauklę arba vonią pripildyti 10 – 15 centimetrų drungno vandens, įdėti augalą į vandenį su vazonu be lėkštės ir leisti pamirkti. Jei tai yra mažo ir vidutinio dydžio monstera mirkykite 30 – 45 minutes, o jei didelis, tada 1 – 2 valandas. Tokiu atveju taip pat galite naudoti dušo galvutę ir tokiu būdu lapų viršų gerai apšlakstyti, o tada nusausinkite vandenį ir palikite augalą maždaug 45 minutes, prieš grąžindami jį į vietą.

Kaip sužinoti, ar augalas perlaistytas?

Sužinosite, kad jūsų monstera yra perlaistyta, kai jos pagrindas pasidaro rudas ir purus, tačiau gali pavykti ją išsaugoti. Turite pašalinti visą augalą iš dirvožemio ir apžiūrėti jo šaknis, ieškodami juodų ar rudų. Pašalinkite tas šaknis, o likusias dalis apipurkškite peroksido ir vandens mišiniu, kad panaikintumėte bakterijas. Tada persodinkite į šviežią žemę. Jei šaknų puvinį pamatysite pakankamai anksti, galbūt galėsite atgaivinti visą augalą.