Kalankė (Kalanchoe): Auginimas, Daiginimas Ir Žydėjimas

Kalankė – tai yra Crassulaceae šeimos augalas, kilęs iš Madagaskaro ir auginamas visame pasaulyje dėl savo didelio ir spalvingo žiedyno. Šio augalo žiedynas pasižymi mažais raudonos, oranžinės, geltonos ir violetinės spalvos žiedais, kurie žydi maždaug aštuonias savaites. Madagaskare šie augalai auga sausringose vietose, todėl nereikalauja didelės priežiūros. Tai yra augalas, turintis sultingus ovalo formos lapus.

Kaip auginti kalankę?

Kalankės yra mažai priežiūros reikalaujantys kambariniai augalai, kuriuos labai lengva prižiūrėti. Šie augalai puikiai tinka tiems, kurie neturi daug laiko prižiūrėti augalams, tačiau nori papuošti namus spalvomis. Šioms gėlėms reikia tik šviesios ir saulėtos vietos, geriausia 12⁰ – 30⁰ C temperatūra. Tačiau ją reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes tvirtus lapus tiesioginė saulė gali išdeginti. Kalankė yra jautri šalčiui, todėl turėtumėte stengtis šį augalą apsaugoti nuo didelių temperatūros pokyčių. Per daug jų negalima laistyti, todėl reikia palaukti, kol išdžius keli viršutiniai dirvožemio centimetrai. Kalankės nemėgsta vandens pertekliaus, todėl laistyti reikėtų vieną kartą į savaitę žydėjimo laikotarpiu, tačiau vengti perlaistymų. Žemė turi būti gana sausa, kad šaknys nesupūtų, todėl geriausia rinktis pralaidžią žemę iš durpių su smėlio priemaiša. Turėtumėte rinktis vazoną, kuris turi skyles apačioje vandens nubėgimui, o kad paruoštumėte tinkamą drenažą, į vazono dugną reikia įdėti nugludintus akmenis. Tokiu būdu vanduo nesikaupia ir neleidžia augalo šaknims supūti. Tręšimui naudokite skystas ar kietas trąšas žydinčioms gėlėms ir tręškite kartą per dvi savaites žydėjimo laikotarpiu.

Kaip daiginti kalankę?

Kalankių dauginimas galimas jas daiginant arba apkarpant, tačiau daug paprasčiau dauginti augalą, jį apipjaustant ir tokiu būdu išgaunant daigelių. Augalo apipjaustymas atliekamas tokiu būdu: reikia nukirpti 6 – 7 cm nuo gėlės viršaus ir leisti jai pabūti keletą dienų šviežiame ore, kad tinkamai dehidratuotusi ir pradėtų gydytis pažeidimus. Tokiu būdu daigai pradės kalti šaknis. Daigai gali būti persodinami po 2 – 3 metų nuo pirmojo daiginimo. Turite žinoti, kad šios gėlės mėgsta augti pavienės, mažuose vazonuose. Jei norite persodinti kalankę, tai galima daryti ankstyvą pavasarį. Galima, kad kalankė vėl žydėtų, tačiau tam reikia šiek tiek pastangų.

Kalankės žydėjimas:

Šis augalas žydi 6 – 8 mėnesius per metus, tačiau tam reikia ypač geros priežiūros ir tinkamų sąlygų augti. Kalankės žydėjimo pradžia priklauso nuo dienos trukmės, todėl reikia sekti specifinį žydėjimo laikotarpį. Tai yra, turite žinoti, kad nuolatinė saulės šviesa skatina šios gėlės žydėjimą. Jei norite, kad gėlė turėtų kuo daugiau naujų pumpurų, tada ją reikia 8 – 10 valandų laikyti šviesoje, o jei diena trumpa, tada galima naudoti dirbtinį apšvietimą. Kai žiedai nuvysta, juos reikia apkarpyti ir augalą palikti mėnesį ramioje tamsioje vietoje, taip pat laistyti reikia labai mažai arba visai ne laistyti. Kai atsiras nauji pumpurai, tada pastatykite gėlę atgal į saulėtą vietą ir reguliariai laistykite.