Sapnuoti Vandenį

Sapnuojate, kad esate restorane ant jūros kranto, žvelgiate pro didelius restorano langus ir matote vandenyno bangas. Bangos yra neramios, tačiau jaučiatės saugūs, nepasiekiami bangų. Visuose sapnuose apie vandenį esate stebėtojas, kuris stebi bangas, bet nepriartėja prie jų.

Sapnuoti vandenį yra įprasta, tačiau tokie sapnai turi svarbią reikšmę. Iš visų sapnų reikšmių vanduo yra pagrindinis pasąmonės, minčių ir emocijų simbolis. Joną prarijo vandenyje buvusi žuvis. Nojus pastatė laivą, kad išgyventų potvynį.

Vanduo atlieka svarbų vaidmenį daugelyje literatūros, meno ir mitologijos kūrinių. Nuskendimas vandenyje yra vienas iš labiausiai paplitusių mirties būdų, kurį žmonės itin bijo patirti. Tačiau vanduo turi ir kitą pusę – jis būtinas sveikatai ir gyvybei palaikyti. Ar yra priežasčių stebėtis, kad sapnuoti vandenį gali prilygti ir košmarui, ir malonumui?

Nesvarbu, ar sapne esate vandenyje, ar šalia vandens, ar toli nuo vandens, svarbiausia yra žinoti, ką toks sapnas reiškia. „Sapnų kalboje vanduo dažnai rodo emocinį gyvenimą, jausmus, kuriuos laikome savyje (slepiate po išore), ir tuos, kuriuos sąmoningai perduodame kitiems“, – rašo Cynthia Richmond savo knygoje „Sapnų galia: kaip pasinaudoti sapnais, norint pakeisti savo gyvenimą“.

Vandens Reikšmė Sapne

Straipsnio pradžioje aprašytame sapno pavyzdyje sapnuotojas yra „nepasiekiamas“, apsaugotas nuo audringų jūros bangų. Jis stebi bangas pro langą. Tiesą sakant, jį aplanko daug sapnų, kai „stebi“ vandenį, nepriartėdamas prie jo. Jis tarytum stebi emocijas, bet nelabai nori aiškintis, kokia yra jų prasmė.

Atsižvelgiant į vandens kiekį, vandens pavidalą ir sapnuojančio atstumą iki vandens, įmanoma išsiaiškinti, ką simbolizuoja sapnas.

Klausimai Sapnų Reikšmei Sužinoti

Kai sapnuojate vandenį, pabandykite prisiminti tam tikrus dalykus (atsakykite į toliau pateiktus klausimus). Jie gali padėti atrasti šį tą įdomaus.

  1. Kokios rūšies vandenį sapnuojate? Didelis vandens telkinys gali simbolizuoti gilias emocijas, o vaikščiojimas per lietų gali reikšti, kad laikas išsivalyti nuo negatyvių dalykų.
  2. Kokios buvo vandens savybės? Audringos vandens bangos gali rodyti kylančias neramias emocijas. Purvinas ar drumstas vanduo gali simbolizuoti sumišusius ar neaiškius jausmus.
  3. Koks buvo jūsų atstumas iki vandens ar reakcija į vandenį? Jei pasiklydote ar paskendote vandenyne, galite jaustis užvaldyti emocijų. Saugus atstumas nuo neramių bangų gali simbolizuoti emocijas, su kuriomis susitvarkote.
  4. Kokia yra jūsų dabartinė emocinė būsena? Kokios naujos mintys kilo jūsų galvoje?
  5. Ką jums reiškia sapnas apie vandenį?

Sapnų Rūšys, Susijusios Su Vandeniu

Sapnuoti vandenį galima įvairiai. Kartais sapnuotojai vandens bijo – tai košmarai, o kartais tai yra maloni patirtis, siejama su laisve ir maloniais atradimais. Pateikti du sapnų pavyzdžiai gali būti naudingi savarankiškoms sapnų interpretacijoms.

Praryti Jūros Bangų

Sapne esate jūroje, plūduriuojate vienas ant mažo medinio plausto. Bangos audringesnės, daug labiau pašėlusios, nei įprastai ir jūs jaučiate didelę baimę, kad plaustas apvirs. Staiga susiformuoja didžiulė potvynio banga ir jums kyla pavojus nuskęsti. Išsigandę, kad būsite praryti jūros bangos, pabundate.

Didžiulis vandenynas su grėsmingomis bangomis, kylantys potvyniai ar paslaptingos jūros būtybės gali reikšti vienatvę. Plūduriuodamas paviršiumi, ant nestabilaus plausto, nenuostabu, kad sapnuotojas baiminasi, kad bet kurią akimirką plaustas gali pakrypti ir apvirsti. Reikalai pakrypsta į blogąją pusę, kai susiformuoja ir artėja didžiulė potvynio banga, kelianti grėsmę gyvybei.

Frazė „praryja jūra“ simbolizuoja situaciją, kai į žmogų kėsinasi didelis vandens telkinys. Kai žmonės patenka į „bėdų jūrą“, jie dažniausiai jaučiasi bejėgiai, negalintys susidoroti su situacija, kuri grasina juos paskandinti.

Toks sapnas yra tarsi metafora emocijoms, kurios grasina užvaldyti ssapnuotoją. Padėti gali tik mažas plaustas. Potvynio banga paprastai simbolizuoja emocinį sukrėtimą, sapnuotojas tikriausiai išgyvena dideles emocijas.

Jei sapnuotojas plaukė per bangas arba turėjo stabilią valtį, tai gali būti užuomina į jo elgesį su savo emocijomis. Šiuo atveju bangos yra labai grėsmingos ir sapnuotojas bijo, kad potvynio banga artėja. Kartais mūsų baimės yra didesnės už tikrovę; sapnuotojas neturėti leisti, kad dabartinė rūpestį kelianti situacija neigiamai veiktų jo mintis ir jausmus.

Buvimas Po Vandeniu Ir Kvėpavimas

Nardote sulaikę kvėpavimą – ir tai daryti tampa vis sunkiau. Tada, kai galvojate, kad daugiau neištversite nė sekundės, giliai įkvėpiate. Suprantate, kad galite kvėpuoti būdami po vandeniu! Išlipę iš vandens nusprendžiate dar šiek tiek paplaukioti netoli kranto ir patyrinėti vandenį savo malonumui.

Tai puikus sapnas, turintis turtingą simboliką. Sapnuotojas sulaiko kvėpavimą, nes nemano, kad gali kvėpuoti po vandeniu. Tai gali būti tas pats, ką jaučia daugelis žmonių, kai ketina artėti prie konfrontacijos, netikėto susitikimo ar sunkios situacijos. Nežinant, kas nutiks, emocijos įsitempia, žmogus juda į priekį „sulaikęs kvapą“.

Šiuo atveju sapnuotojas nusprendžia toliau siekti ko norėjęs – jis įkvėpia, nes nėra kito pasirinkimo. Jo nuostabai, jis gali kvėpuoti. Tai suteikia laisvės pojūtį, leidžiantį nerti į gilesnius tyrinėjimus.

„Tokie sapnai rodo, kad sapnuotojas yra pasinėręs į emocijas“, – rašo Richmondas. Kadangi žmogus gali kvėpuoti po vandeniu, jis jaučiasi patenkintas savo emociniu gyvenimu ir jausmais.

Augimo Galimybės

Nesvarbu, ar tai įprastas sapnas, ar košmaras, bet koks buvimas vandenyje sapne gali rodyti, kaip mes tvarkomės su savo nesąmoningais (ar sąmoningais) jausmais. Sureguliavę giliausius emocijų rezervuarus, galime išmokti naujų būdų, kaip augti, tobulėti, siekti laisvės.

Sapnuotojas, sapne vengiantis eiti prie vandens, realiame gyvenime gali būti veikiamas gilių emocijų ar vengti artimų santykių. Svarbiausias dalykas šiuo atveju – ėjimas prie vandens arba tiesioginis buvimas jame. Yra tikimybė būti įskaudintam, tačiau yra ir galimas atlygis, gaunamas po to.

Sapnuoti vandenį, kuris valo, malšina ar suteikia malonumą, gali reikšti išlaisvinimą. Didžiąją dalį žmogaus kūno sudaro vanduo, be jo žmogus negalėtų išgyventi. Kai sapnuotojai patiria malonumą vandenyje, jie greičiausiai subalansavę savo kūną, dvasią, psichiką.

Sapnai apie vandenį mums primena, kad mūsų emocijos yra jėga, į kurią reikia atsižvelgti. Jie gali atverti mūsų gyvenimą gilesniems išgyvenimams arba gali grasinti mus priblokšti, jei paliksime savo emocijas be priežiūros. 

Sapnuoti vandenį turi daug reikšmių. Ir jei sapnuojate vandenį, nebijokite ir šokite į jį! Pabudę analizuokite tokio sapno kalbą ir sužinokite, kokie nauji iššūkiai jūsų laukia

Kaip Elgiatės Su Sunkiomis Emocijomis?

Natūralu patirti pyktį, pavydą, skausmą. Nors tikriausia dauguma prisimena mamos žodžius, kad „susiraukimas netinka tavo dailiam veidui“… Bet neabejotinai buvote apimtas šių emocijų, išeikvojote daug energijos joms įveikti. Tai normalu. Kiekvienas gali ir turėtų pasinaudoti tam tikromis galimybėmis kovojant su sunkiomis emocijomis. Savo gebėjimus, kaip susidorojate su neigiamomis emocijomis, galite sužinoti atlikdami specializuotus testus. Jų internete – labai daug.