Sapnuoti Dantis

Sapnų ekspertai daugybę metų diskutavo, kodėl žmonės sapnuoja. Sapnologus taip pat domina, kodėl sapnuojame būtent tam tikrus dalykus ar simbolius ir kokios yra jų reikšmės. Kai kurie mano, kad sapnas – tai raktas į žmogaus pasąmonę, į jos supratimą, o kiti įsitikinę, kad sapnai yra tiesiog vienas iš natūralių biologinių procesų. Didesnė žmonijos dalis tiki, kad sapnai turi reikšmę, ypač jei sapnas yra pasikartojantis.

Vienas iš labiausiai dominančių sapnų – dantų iškritimas, kuris, manoma, pirmiausia reiškia patirtą psichologinį stresą. Žmogaus sveikata ir bendra psichinė būsena gali turėti įtakos sapnams. Nors sapnuoti dantis gali turėti išties daug reikšmių, tačiau tokio sapno išaiškinimas yra labai subjektyvus. Šiame straipsnyje bus pristatyta dvylika sapno, susijusio su dantimis, reikšmių.

Asmeniniai praradimai

Vienas iš pagrindinių aiškinimų, kai sapne iškrenta dantys, yra susijęs su dideliu asmeniniu praradimu. Tai gali būti susiję su:

  • artimo žmogaus mirtimi
  • santuokos / partnerystės nutraukimu, iširimu
  • darbo netekimu
  • prarastais namais

Sapnas apie dantų netekimą taip pat gali reikšti artėjančią mirtį šeimoje

Tikėjimas

Sapnas, kaip iškrenta dantys, gali būti susijęs ir su tikėjimu, pernelyg tvirtais įsitikinimais. Pavyzdžiui, jei jus pastaruoju metu buvo ištikusi paranoja, jei kamavo kokie nors stiprūs įsitikinimai, tai galėjo atsiskleisti ir sapne.

Stresas

Stresas – nesvarbu, susijęs su darbų ar namais – yra įprasta gyvenimo dalis. Tačiau nekontroliuojamas stresas gali lemti fizines reakcijas. Sapnuoti krentančius dantis gali būti streso padarinys.

Nerimas

Nors stresas ir nerimas yra labai glaudžiai susijusios būsenos, nerimas laikomas ilgalaike būsena, jis trunka ilgiau ir paskatina nesaugumo jausmą, kuris gali trukdyti kasdieniam gyvenimui. Nerimas gali sukelti dantų griežimą naktimis, o tai laikoma sapnų apie dantis pagrindu.

Vyksta esminiai gyvenimo pokyčiai

Tiek stresas, tiek nerimas gali būti susiję su svarbiais gyvenimo pokyčiais. Nesvarbu, ar gavote naują darbą ar pradėjote eiti aukštesnes pareigas, ar ruošiatės persikelti į naują miestą, ar planuojate tuoktis, ar netrukus susilauksite vaikų – visa tai veikia pasąmonę. Galite nerimauti dėl naujų gyvenimo pokyčių, kurie gali sukelti sapnus apie krentančius dantis.

Depresija

Depresiją sukelia ilgalaikis kaltės, beviltiškumo, o kartais ir vienišumo jausmas. Turint menką savivertę nesunku įsivaizduoti įvairius neigiamus dalykus, kurie veikia fizinę gerovę. Sergant depresija, apie savo sapnus, ypač tokius, kurie slegia, galima papasakoti ir gydytojui.

Pavydas

Jei jaučiate pavydą partneriui, draugui ar bendradarbiui, tai gali veikti pasąmonę miego metu. Pavydas ir kiti neigiami jausmai gali paskatinti sapnuoti dantis.

Kitiems asmenims iškritę dantys

Sapnuoti iškritusius dantis nebūtinai yra į jus orientuotas sapnas. Neretai sapnuojami ir kiti asmenys, kurie neteko dantų. Dažniausiai – vaikai, netekę pieninių dantų, arba suaugusieji, patekę į nelaimingą atsitikimą ir jų metu netekę dantų. Galima sapnuoti ir vyresnio amžiaus suaugusių žmonių krentančius dantis. Sapnuoti iškritusius dantis gali reikšti neigiamus jausmus tam  žmogui, kurį sapnuojate.

Dantų griežimas

Nors dantų griežimas gali paskatinti sapnuoti dantis, tačiau galimas ir priešingas atvejis – sapnuojant krentančius dantis galima pradėti griežti dantimis miego metu. 

Lūžę dantys

Toks sapnas dažniausiai aiškinamas tiesiogiai. Jei neseniai jums iškrito ar lūžo dantis, galite tai susapnuoti. Taip pat galima sapnuoti daugumos dantų iškritimą, jei gyvenime neseniai patyrėte kokį nors traumuojantį įvykį.

Dygstantys nauji dantys

Jaunesni vaikai ir paaugliai, kurie dar neturi išdygusių pieninių dantų, gali sapnuoti kaip auga nuolatiniai dantys. Nepamirškite pasikalbėti su savo vaikais ir nuraminkite juos, pasakykite, kad natūralu, jog jiems krenta dantys ir po kurio laiko išdygs nauji.

Bloga savijauta

Jei turite blogų įpročių, netinkamai susiformavusią rutiną, jei esate fiziškai pasyvus, tikėtina, kad jus kamuoja bloga savijauta, kuri gali lemti ir prastą miego kokybę. Galima sapnuoti neįprastus ar pasikartojančius sapnus, pavyzdžiui, sapnuoti krentančius dantis, – tai reiškia, kad tinkamai nesirūpinate savimi.

Kodėl sapnuoti krentančius dantis yra įprasta?

Nors sapnai apie iškritusius dantis atrodo neįprasti ir dažnai kelia nerimą, tokie sapnai yra labai dažni. Pasikartojantys sapnai, ypač košmarai, dažniausiai kamuoja žmones, turinčius potrauminio streso sutrikimą, jaučiančius didelį nerimą ir sergančius depresija. Tačiau sapnuoti iškritusius dantis gali reikšti ir pablogėjusią psichinę sveikatą. Tokie sapnai gali būti susiję su:

  • sveikata ir savijauta
  • asmeniniais iššūkiais
  • augimo laikotarpiu

Vis dėlto išlieka faktas, kad sapnai apie dantų iškritimą yra labiausiai paplitę. Jie gali būti aiškinami ir tarpkultūriškai. Tikėjimas ir įsitikinimai taip pat atlieka svarbų vaidmenį pasąmonėje ir veikia sapnus. Ateistai irgi sapnuoja. 

Be to, sapnuoti krentančius dantis pradėta prieš daugybę šimtmečių, todėl tokie sapnai gali būti laikomi istoriniais. Diskusijos apie tokius sapnus vyko dar senovės graikų laikais.

Esmė

Sapnuoti iškritusius dantis gali būti bauginanti patirtis, ypač jei toks sapnas aplanko ne vieną kartą. Galite pasiguosti tuo, jog tai labai dažnas sapnas ir dažniausiai nėra priežasčių dėl jo jaudintis.

Jei jūsų psichinės sveikatos būklė prasta, ji galėjo nulemti tokius sapnus, todėl svarbu aptarti tai su savo gydytoju. Taip pat galite išsiaiškinti kitas galimas sapnų apie dantų netekimą priežastis,  pavyzdžiui, netinkamas gyvenimo būdas ar lėtinis stresas. Nors sapnai apie iškritusius dantis nėra ypač pavojingi, galbūt geriau jausitės pasidalindami tuo su profesionalu.