Kodėl Automobilis Trūkčioja Važiuojant?

Jei jūsų automobilis pradeda trūkčioti, kai įsibėgėja, tai yra problema, kurios neturėtumėte ignoruoti. Trūkčiojimas dažnai yra ženklas, kad jūsų automobilyje kažkas yra netvarkoje.  Jei nepašalinsite šios problemos, tada gali atsirasti kitų didesnių automobilio gedimų. Taigi, aptarkime pagrindines priežastis, kodėl automobilis gali trūkčioti.

Automobilio trūkčiojimo priežastys:

  • Purvini kuro purkštukai:

Nešvarūs degalų purkštukai yra viena dažniausių priežasčių, kodėl automobilis pradeda trūkčioti. Dėl nešvarių purkštukų jūsų automobilis praranda galią, kai spaudžiate greičio pedalą ir norite pagreitinti automobilį. Taip pat automobilis gali prarasti galią ir kai bandote važiuoti pastoviu greičiu. Tai yra netinkamo variklio uždegimo rezultatas.

  • Kuro sistemos užsikimšimai:

Gali būti kuro sistemos užsikimšimas, kuris neleidžia jūsų automobiliui gauti pakankamai degalų. Negavęs reikiamo kiekio degalų, automobilis pradeda trūkčioti, kai norite jį pagreitinti. Tokiu atveju, jūsų automobiliui gali būti sunku įsibėgėti.

  • Susidėvėjusios uždegimo žvakės:

Jūsų automobilio uždegimo žvakės gali būti susidėvėjusios, todėl negali pakankamai greitai uždegti degalų. Dėl šios priežasties jūsų automobilis gali negreitėti taip greitai. Tokiu atveju vertėtų pagalvoti apie naujų žvakių pakeitimą, kuris nėra brangus.

  • Nešvarūs oro filtrai:

Oro filtras atlieka svarbų vaidmenį jūsų automobilyje, nes apsaugo automobilio variklį nuo teršalų. Tačiau laikui bėgant šie teršalai gali kauptis ir jūsų automobilis pradės trūkčioti, kai norėsite įsibėgėti. Galite tiesiog nuimti ir nuvalyti oro filtrus prieš vėl juos įstatydami į vietą arba įdėti naujus oro filtrus.

  • Pažeisti cilindrai:

Jei jūsų variklio cilindrai yra pažeisti, tai paveiks jūsų variklio gebėjimą tinkamai veikti. Blogiausiu atveju, tai gali sukelti netgi variklio gedimą. Šią problemą turėtumėte išspręsti kuo greičiau, nes kitu atveju, gali atsirasti daug rimtesnių problemų. Jums tereikia pataisyti ar pakeisti cilindrus. Priešingu atveju galite greitai sugadinti variklį.

  • Užsikimšęs katalizatorius:

Jūsų katalizatorius gali būti užsikimšęs dėl per sodraus oro ir kuro mišinio. Ši problema dažnai lemia automobilio trūkčiojimą, kai spaudžiate greičio pedalą. Galbūt katalizatorių galėsite išvalyti naudodami gerą valiklį. Priešingu atveju jums reikės mechaniko pagalbos.

  • Pažeista kuro sistema:

Jei jūsų automobilio kuro sistemoje yra kažkas negerai, ji gali prarasti slėgį. Dėl šios priežasties jūsų automobilis gali pradėti trūkčioti. Kraštutiniais atvejais dėl netinkamai veikiančios degalų tiekimo sistemos jūsų automobilio variklis netgi gali užsidegti. Patikrinkite degalų tiekimo sistemą, ar nėra skylių.

  • Pažeistas greičio pedalo trosas:

Greičio pedalo trosas yra jungtis tarp greičio pedalo ir variklio plokštės. Paspaudus greičio pedalą, trosas įsitempia ir leidžia automobiliui įsibėgėti. Jei trosas bus pažeistas, automobilis gali pradėti trūkčioti. Kitu atveju, trosas gali išvis nutrūkti ir automobilis nebevažiuoti.

  • Sugedęs karbiuratorius:

Karbiuratorius kontroliuoja, kiek kuro ir oro sumaišoma, kol jis patenka į variklį. Pažeidus karbiuratorių, automobilis ne tik trūkčioja greitėjant, bet ir apskritai suprastėja automobilio eksploatacinės savybės.

  • Drėgmė ant skirstytuvo dangtelio:

Jei lauke yra drėgnas oras, gali nusistovėti drėgmė ant skirstytuvo dangtelio. Tokiu atveju automobilis gali pradėti trūkčioti. Paprastai tai atsitinka žiemą, kai statote automobilį lauke. To galima išvengti statant automobilį šiltoje vietoje.

Kai jūsų automobilis neveikia taip, kaip turėtų, turėtumėte apsilankyti autoservise. Jame bus išspręstos visos problemos, kurios neleidžia jūsų automobiliui tinkamai veikti. Be to, neturėtumėte automobilio remontu užsiimti patys, jei kažko nesuprantate. Visada geriausia kreiptis į specialistus.