Ar Obuolių Actas Šarmina Organizmą?

Tikriausiai nėra žmonių, kurie nebūtų girdėję apie actą, kuris yra universalus skystis, naudojamas maisto ruošimui, maisto konservavimui ir valymui. Kai kurie actai, ypač obuolių sidro actas, įgijo populiarumą alternatyviosios sveikatos bendruomenėje ir yra gerai žinomas, dėl savo naudos nuo saulės nudegimo ir spuogų gydymo iki svorio metimo ir vėžio prevencijos. Be to, teigiama, kad jis turi šarminantį poveikį organizmui. Taigi, išsiaiškinkime, kaip yra iš tiesų.

Obuolių sidro acto poveikis organizmui:

Nors obuolių sidro acte yra daugiau šarminių maistinių medžiagų, tokių kaip kalis, kalcis ir magnis, palyginti su baltuoju actu, tačiau jų nepakanka šarminti organizmui. Obuolių sidro actas gaminamas panašiai kaip ir kiti actai, naudojant mieles ir acto rūgšties bakterijas. Skirtumas tas, kad jis pagamintas iš obuolių, o baltas actas, pavyzdžiui, iš praskiesto alkoholio. Labiau tikėtina, kad jo ryšys su obuoliais, kurie šarmina, paaiškina, kodėl kai kurie žmonės mano, kad obuolių sidro actas yra šarminis. Actas yra silpnai rūgštus, jo pH yra 2 – 3. Obuolių sidro actas yra šiek tiek šarminis nei grynas actas, nes jame yra daugiau šarminių maistinių medžiagų, tačiau jis vis dar rūgštus.

Teisingas obuolių acto vartojimas:

Obuolių sidro actas, kaip ir kitos acto rūšys, yra kaip rūgštis jūsų organizmui. Niekada negerkite jo tiesiai ir jį praskieskite. Pavyzdžiui, į stiklinę vandens galite įpilti vieną šaukštą, daugiausia du, acto. Jei to nepadarysite, jis bus per rūgštus jūsų stemplei. Be to lengva jį įkvėpti į plaučius, o tai gali būti nemalonu. Gerkite obuolių sidro actą tuščiu skrandžiu, nes tai yra puikus būdas pradėti dieną. Dietologai siūlo actą sumaišyti su alyvuogių aliejumi arba įpilti į stiklinę vandens, kad nepažeistumėte virškinimo trakto.