Filmai Apie Vampyrus

Filmų apie vampyrus žanras toks pat senas kaip pats kinas, trykštantis kruvina klasika. Vampyrai – tai antgamtinės būtybės, kurių nemirtingumas reikalauja numalšinti kraujo troškulį, ir daugelio kultūrų folklore atsirado įvairiais pavidalais. Negyvieji kraujasiurbiai, kurie naktį persekioja savo grobį, ir kartais aukas paverčia vampyrais, yra kažkas visuotinai baisaus, todėl prasminga, kad siaubo žanre yra gausu filmų apie vampyrus. Pateikiame jums geriausių filmų apie vampyrus pasirinkimą. Pažadame, kad jie nenusivils.

Filmų apie vampyrus sąrašas:

1. “Bafi – vampyrų žudikė” – “Buffy the Vampire Slayer”, 1992 m.:

Bafi Samers (akt. Kristy Swanson) gyvenimo būdas yra toks, kokio galėtų norėti bet kuri jauna moteris – pasimatymai su krepšinio komandos kapitonu ir daug laiko, praleisto apsipirkinėjant su draugais. Ji neįsivaizdavo savo tikrojo pašaukimo, kol paslaptingas vyras vardu Merikas (akt. Donaldas Satherlandas) nepriėjo prie jos ir nepasakė, kad ji yra Žudikė, o viena moteris pakvietė ginti pasaulį nuo vampyrų. Bafi pradeda rimtai žiūrėti į savo naują gyvenimą, stengdamasi išlaikyti normalumo jausmą, koks ir buvo jos gyvenimas iki šiol. Bafi kovoja su seno ir galingo vampyro Lothos (akt. Rutger Hauer) jėgomis.

2. “Bit”, 2019 m.:

Translytė paauglė, vasarą atostogaujanti Los Andžele, kovoja, kad išgyventų, kai pakliūva į akiratį keturioms keistoms feministinėms vampyrėms, kurios bando išlaisvinti miesto gatves nuo grobuoniškų vyrų.

3. “Žiauriai baisi naktis” – “Fright Night”, 2011 m.:

Kai šalia atsikrausto gražus kaimynas, Čarlis supranta, kad jis yra senovinis vampyras, kuris grobia ir žudo bendruomenę. Ar jis gali išgelbėti savo apylinkes nuo būtybės, padedamas garsaus „vampyro žudiko“ Piterio Vincento?

4. “Kraujasiurbiai niekšai” – “Bloodsucking Bastards”, 2015 m.:

Evanas yra pareigingas ir pavargęs darbuotojas, įstrigęs sielą žudančioje korporacijoje su savo gražia bendradarbe Amanda bei jo tingiu geriausiu draugu Timu. Evano pasaulis pradeda byrėti, kai Amanda jį atstumia, o jo viršininkas Tedas perduoda trokštamą paaukštinimą jo priešui Maksui. Tačiau kai tingūs bendradarbiai tampa blyškesni, darbštesni ir agresyvesni, Evanas netrukus supranta, kad Maksas iš tikrųjų yra vampyras, o didžiąją dalį biuro taip pat pavertė vampyrais. Dabar Evanas turi nugalėti Maksą ir išgelbėti savo darbovietės draugus.

5. “Užstatyta žemė” – “Stake Land”, 2010 m.:

Po to, kai maras paverčia Ameriką vampyrų karalyste, šių būtybių medžiotojas (akt. Nick Damici) keliauja į šalį su našlaičiu (akt. Connor Paolo), kurį jis išgelbėjo, ieškodamas saugaus prieglobsčio.

6. “Išgyvena tik mylintys” – “Only Lovers Left Alive”, 2013 m.:

Depresijos apimtas muzikantas vėl susitinka su savo mylimuoju. Nors jau kelis šimtmečius trukusį jųdviejų romaną sujaukia atvykusi nevaldoma jaunesnioji sesuo. Ar šie išmintingi, bet trapūs pašaliečiai gali išlikti, kai šiuolaikinis pasaulis griūva aplink juos?

7. “30 Tamsos dienų” – “30 Days of Night”, 2007 m.:

Po to, kai Aliaskos miestelis mėnesiui pasinėrė į tamsą, jį užpuola kraujo ištroškusi vampyrų gauja. Kai mieste pradeda dėtis keisti dalykai, miesto šerifas Ebenas Olesonas netrukus sužino tikrą siaubingą tiesą apie tai, kas vyksta – į miestelį nusitaikė alkanų, kraujo ištroškusių vampyrų klanas. Dauguma miesto žmonių žuvo, o likusieji gyventojai slepiasi. Išgyvenusieji turi rasti būdą, kaip išgyventi tamsos mėnesį.

8. “Ką mes veikiame šešėliuose” – “What We Do in the Shadows”, 2014 m.:

Viago, Diakonas ir Vladislavas yra vampyrai, kovojantys su kasdieniais šiuolaikinio gyvenimo aspektais, pavyzdžiui, mokėti nuomą, neatsilikti nuo namų ruošos, bandyti patekti į naktinius klubus ir įveikti kambariokų konfliktus.

9. “Interviu su vampyru” – “Interview With the Vampire”, 1994 m.:

Niūraus San Francisko fone beveik dviejų šimtmečių senumo vampyras skeptiškai nusiteikusiam reporteriui Danieliui Moloy pasakoja neįtikėtiną istoriją apie savo amžiną virsmą ir gyvenimą, blogesnį už mirtį. Du šimtus žiaurių išdavysčių, ypatingos vienatvės ir nenumaldomo troškulio metų besitęsianti niūriai žavinga Louiso istorija sukasi apie jo amžinai apgailėtiną sprendimą priimti kraujo diktatūrą ir, svarbiausia, jo kūrėją: gundančią šviesiaplaukę mirties aristokratę Lestat de Lioncourt.

10. “Mergina naktį namo grįžta viena” – “A Girl Walks Home Alone at Night”, 2014 m.:

Irano vampyrų vesternas, nufilmuotas nespalvotai ir su žudikišku garso takeliu… tai meilės istorija apie dvi iškankintas sielas apleistame Irano vaiduoklių mieste, vadinamame „Blogu miestu“, kur vienišas vampyras persekioja pačius ištvirkusius miestiečius.