Ar Dėlės Yra Pavojingos Žmogaus Sveikatai?

Jei jums įsisiurbė dėlė, turbūt pirmiausia, kas šauna į galvą yra kaip tą padarą ištraukti. O tada jau pagalvojate, ar dėlės įkandimas gali būti pavojingas žmogaus sveikatai. Mąstote, kokių veiksmų imtis ištraukus dėlę, kad ji nepakenktų. Dėlės minta krauju ir tik apie 75% žinomų dėlių rūšių siurbia kraują. Likęs ketvirtadalis dėlių rūšių yra plėšrios ir iš tikrųjų ėda kitus organizmus. Sausumoje gyvena mažiau nei šimtas dėlių rūšių, kitos rūšys gyvena sūriame vandenyje, o dar kitos – gėlame vandenyje.

Ar dėlės yra pavojingos žmogui?

Tikrai dėlės nėra pavojingos. Jos nebent gali sukelti košmarus, kuriuos patiriate dėl išgąsčio, kai dėlė įsisiurbė. Dėlės įkandimai retai palieka daugiau nei nedidelę kūno žaizdą ir vargu ar gali sukelti ilgalaikę žalą. Yra didelė tikimybė, kad net nepastebėsite mažesnės dėlės įkandimo, nes pati dėlė pasišalina, kai yra pilna. Jos į organizmą išskiria anestetikus ir antikoaguliantus, tuo pat metu siurbdamos kraują. Anestezija neleidžia jums jausti skausmo, tačiau didesnės dėlių rūšys galbūt gali sukelti nedidelį skausmą. Tikrasis dėlės įkandimo pavojus kyla dėl netinkamo pašalinimo. Jei dėlę pašalinsite netinkamai, tada į jūsų kraują gali patekti pavojingų bakterijų iš žarnyno.

Viena dėlė nėra grėsmė. Vienintelis rūpestis būtų retas atvejis, kai kas nors yra alergiškas įkandimui, tačiau net ir tada reakcijos paprastai nėra sunkios. Labiau tikėtina, kad norėsite įsitikinti, kad žaizda neužsikrėtė. Dėlei reikia tik apie 5-15 ml kraujo, priklausomai nuo jų dydžio, taigi, galite nesijaudinti, kad nukraujuosite.