Yra parašyta daugybė straipsnių, įrodančių, kad žindymas kūdikiui yra sveikiausias maistas. Nėra jokios paslapties, kokią naudą motinos pienas duoda kūdikio imuninei sistemai ir pačiam organizmui. Tačiau, ką daryti toms mamoms, kurios rūko? Maitinti ar nemaitinti kūdikį krūtimi? Jei esate nauja mama ir maitinate krūtimi, tai turėtumėte žinoti, kad kuo mažesnis rūkymas, tuo mažesnis nikotino poveikis jūsų kūdikiui, todėl negalima rūkyti ne tik nėštumo metu, bet ir kai maitinate krūtimi. Motinos pienas yra vertingiausias kūdikio maistas. Turėtumėte suprasti, kad metimas rūkyti nėštumo ir žindymo laikotarpiu gali padėti išlaikyti jūsų ir jūsų kūdikio sveikatą.
Ar Rūkymas Persiduoda Per Motinos Pieną?
Kaip rūkymas veikia maitinančią mamą?
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja maitinti krūtimi, nes tai yra sveikiausias kūdikio mitybos šaltinis pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Žindymas suteikia daug privalumų naujagimiui, įskaitant sustiprintą imuninę sistemą. Jei nauja mama rūko ir pasirenka žindyti, reikia žinoti keletą veiksnių. Rūkymas daro įtaką ne tik augančiam kūdikiui nėštumo metu, bet gali turėti ir žindančiai mamai. Rūkymas gali sumažinti maitinančios motinos pieno kiekį. Moterys, surūkančios daugiau nei 10 cigarečių per dieną, patiria sumažėjusią pieno gamybą ir pieno sudėties pokyčius.
Kaip rūkymas veikia žindomą kūdikį?
Visgi, kiek nikotino patenka per motinos pieną? Nors kai kurios cheminės medžiagos nėra perduodamos per motinos pieną, kitos, tokios kaip nikotinas, yra. Nėštumo metu nikotino kiekis, patekęs į motinos pieną, yra dvigubai didesnis nei per placentą. Tačiau manoma, kad žindymo nauda yra didesnė už nikotino poveikio žindymo metu riziką. Nikotino ir kitų toksinų patekimas per motinos pieną taip pat yra susijęs su padidėjusiu kūdikių nerimo, pykinimo ir neramumo dažniu. Rūkančių moterų kūdikiai dažniau patiria pakitusį miego režimą. Taip pat gali padidinti ir su alergijomis susijusių ligų, tokių kaip astma, vystymąsi. Motinos piene esantis nikotinas gali pakeisti kūdikio elgesį, pavyzdžiui, jis gali verkti dažniau nei įprastai.
Elektroninių cigarečių rūkymas ir žindymas:
Elektroninės cigaretės yra naujovės rinkoje, todėl ilgalaikiai jų saugumo tyrimai nebuvo atlikti. Tačiau elektroninėse cigaretėse vis dar yra nikotino, o tai reiškia, kad jos vis tiek gali kelti šalutinį poveikį motinai ir kūdikiui.
Pasyvių dūmų poveikis žindomam kūdikiui:
Net jei krūtimi maitinanti motina meta rūkyti, kai maitina vaiką, yra svarbu vengti pasyvaus rūkymo. Pasyvūs dūmai didina kūdikio infekcijų, tokių kaip pneumonija, riziką. Tai taip pat padidina jų staigios kūdikių mirties sindromo (SIDS) riziką.
Motinos pienas yra geriausias naujagimio mitybos šaltinis. Tačiau saugiausiame motinos piene nėra kenksmingų cheminių medžiagų iš cigarečių ar elektroninių cigarečių. Jei mama per dieną surūko mažiau nei 20 cigarečių, nikotino poveikio rizika nėra tokia didelė. Bet jei mama per dieną surūko daugiau nei 20 – 30 cigarečių, tai padidina kūdikio dirglumo, pykinimo, vėmimo ir viduriavimo riziką. Jei ir toliau rūkote, palaukite mažiausiai valandą po to, kai baigsite rūkyti, prieš maitindami kūdikį krūtimi. Tai sumažins jų cheminių medžiagų poveikio riziką.