Kuo Skiriasi Karkasiniai Ir Skydiniai Namai?

Šiuolaikinės gyvenamųjų namų statybos įmonės klientams siūlo jau ne tik blokinių, bet ir karkasinių ir skydinių namų statybos paslaugas. Tačiau daugeliui žmonių vis dar sunku suprasti, kuo skiriasi karkasiniai ir skydiniai namai.

Pagrindiniai karkasinių ir skydinių namų skirtumai:

Jei trumpai, tai karkasiniai namai yra statomi iš karkaso – medinio rėmo, kuris yra laikančioji konstrukcija. Skydiniai namai yra statomi iš skydų, kurie yra lyg “sumuštiniai”, sudaryti iš išorinių ir vidinių sluoksnių, įtraukiant ir patį karkasą. Tiek karkasiniai, tiek skydiniai namai yra statomi iš medienos, skiriasi tik statybos technologija. Karkasiniai namai yra vadinami tradiciniais namais, o skydiniai – jau modernesnė jų versija. Karkasiniai namai yra surenkami iš atskirų dalių statybų aikštelėje pjaustant medieną. Skydiniams namams statyti skirti skydai yra gaminami gamykloje ir tada vežami į statybų aikštelę montavimui. Kai išsiaiškinome pagrindinius karkasinių ir skydinių namų skirtumus, aptarkime dar keletą jų.

Kiti karkasinių ir skydinių namų skirtumai:

  • Statybos terminas:

Karkasiniai namai yra statomi ilgiau nei skydiniai namai. Kai kurie statybiniai elementai, pvz., sijos, statramsčiai,  yra pjaunami vietoje ir reikalauja tikslumo, o tai užtrunka ilgiau. Be to, nepalankios oro sąlygos gali taip pat lemti statybų proceso trukmę. Pastačius namo karkasą yra tvirtinamos plokštės, termoizoliacinės medžiagos, lauko ir vidaus apdaila, langai ir durys, o tai užtrunka ilgai. Skydinių namų skydai yra gaminami gamyklose naudojant specialius įrenginius, kurie taupo lauką. Be to, skydai pagaminami su apšiltinimo sluoksniu, lauko apdaila, langais ir palangėmis, o tai maksimaliai sutaupo laiką. Skydų montavimas yra lengvas ir greitas.

  • Estetika:

Pagrindinis karkasinių namų patrauklumas yra nesenstantis medinių detalių grožis. Mediniai karkasiniai namai yra lyg meno kūrinys, nes kiekvienas medienos gabalas yra supjaustomas vietoje ir dėliojamas kaip dėlionė. Kadangi skydiniai namai yra montuojami jau iš anksto pagamintų skydų, lauko apdaila jau būna padaryta. Ir ne tik apdaila, bet ir jau būna įstatyti langai, sumontuotos palangės. Surinkus visus skydus į visumą, uždengiamas stogas ir daroma vidaus apdaila bei įstatomos durys. Be to, skydinės konstrukcijos yra lengvos ir galimos plačios dizaino galimybės.

  • Kainų skirtumas:

Pagrindinis karkasinių namų trūkumas yra kaina. Kadangi kiekvienas medienos gabalas turi būti tiksliai supjaustytas ir visas procesas vyksta statybos vietoje, kaina gali didėti.  Medienos pjaustymo įrangos nuoma yra gana didelė, be to, pritrūkus medienos vėl didėja statybos kaštai. Skydiniai namų skydai yra gaminami po stogu, atsižvelgiant į brėžinius, todėl yra užtikrinama kokybė ir tikslumas. Tai leidžia kontroliuoti išlaidas ir sutaupyti, nes gamybos procesas yra ženkliai trumpesnis.

  • Patvarumas:

Tiek karkasinių, tiek skydinių namų patvarumas priklauso nuo to, kokia mediena yra naudojama statybos procese. Taip pat ilgaamžiškumas labai priklauso nuo to, kokie apsaugos elementai nuo išorinių aplinkos veiksnių yra pasirenkami.