Kas Yra Paveikslo Reprodukcija?

Reprodukcija yra kito meno kūrinio kopija. Tai gali būti paveikslo, piešinio arba originalaus spaudinio kopija, kurios darymo procese nėra jokio kūrybinio proceso. Meno reprodukcija yra tada, kai menininkas atkartoja arba kopijuoja kitą paveikslą, o tai žinoma kaip meno reprodukcija. Kiti pavadinimai taip pat gali būti vaizduojamojo meno kopijos, meno kopijos, vaizduojamojo meno reprodukcijos ar aliejinių paveikslų reprodukcijos. Šie visi terminai reiškia tą patį. Reprodukcijos dažniausiai yra gaminamos ofsetinės litografijos būdu, t.y. fotografijos dauginimo procesas, todėl jos dažnai yra vadinamos riboto leidimo spaudiniais. Tiek reprodukcijas, tiek originalius spaudinius dailininkas gali pasirašyti ir sunumeruoti. Turite žinoti, kad vien todėl, kad jis yra pasirašytas menininko, tai nepatvirtina, kad kūrinys yra originalus.

Reprodukcijos ir spaudiniai:

Reprodukcijos ir spaudiniai turi keletą esminių skirtumų. Lengviausias būdas prisiminti skirtumą tarp šių dviejų sąvokų yra pagalvoti, kiek tikras menininkas yra arti galutinio kūrinio, kurį pakabinate ant sienos. Kitaip tariant, ar pats menininkas jį prodiusavo, ar gamino kas nors kitas? Be to, tiek reprodukcijos, tiek spaudiniai turi labai skirtingus kainų diapazonus.

1. Spaudiniai:

Tradiciškai spaudinys yra daromas paskleidus rašalą ant paviršiaus, kuris buvo išraižytas pagal menininko piešinį ir spausdinamas ant paviršiaus tiek kartų, kiek menininkas nori. Menininkas yra visų gamybos proceso etapų dalis, todėl spaudiniai dažnai žymimi „riboto tiražo“ etikete ir gali būti brangesni nei reprodukcijos. Tačiau kaina taip pat priklauso nuo to, kiek darbo reikalaujantis procesas buvo kuriamas spaudiniui ir kiek menininkas yra žinomas.

2. Reprodukcijos:

Reprodukcijos iš esmės yra originalių paveikslų kopijos. Svarbiausia, kad kuriant reprodukciją nedalyvauja originalus menininkas, tačiau gali būti ir išimčių. Paprastai sukuriamas skaitmeninis kūrinio vaizdas, kuris vėliau gali būti naudojamas atkurti jį ant bet kokio paviršiaus ir bet kokio dydžio. Reprodukcijų kaina taip pat gali labai skirtis priklausomai nuo detalumo lygio ir paviršiaus, ant kurio spausdinama, tipo. Dauguma garsių paveikslų reprodukcijų turi menką vertę ir nesitikima, kad laikui bėgant jų vertė padidės. Kai kurios paveikslų reprodukcijos turi komercinę vertę, ypač jei jos buvo išleistos ribotu tiražu. Pasiūla ir paklausa gali reikšti, kad jų vertė didėja.