Kas Yra Biožidiniai? Kuo Jie Kūrenami?

Židiniai – tai yra jaukumo simbolis, tačiau dauguma žmonių atsisako įprastų židinių įrengimo dėl didelių montavimo ir eksploatacijos išlaidų bei nuolatinės priežiūros. Tačiau tam yra alternatyva – biožidiniai. Biožidiniai veikia paprastai, bet yra nepigus įrenginys. Lyginant su įprastais židiniais, tai yra vienkartinė investicija, todėl šiandien biožidiniai – populiariausias pasirinkimas.

Kas yra biožidinys?

Biožidinys – tai yra inovatyvi technologija, kuri atsirado palyginus dar visai neseniai. Tai yra šilumą skleidžiantis įrenginys, kuris gali būti naudojamas netgi ten, kur įprasto, malkomis kūrenamo, židinio įrengimas nėra įmanomas. Biožidiniai yra saugūs, lengvai valomi ir paprastai eksploatuojami įrenginiai, be to pasižymi išskirtiniu dizainu. Šis įrenginys gali būti naudojamas kaip interjero detalė, be to skleidžia malonią šviesą ir šilumą. Biožidiniai gali būti montuojami tiek nuosavuose namuose, tiek privačiuose butuose, nes jiems nereikia specialių leidimų ir papildomų įrenginių, tokių kaip dūmtraukis. Šie įrenginiai yra paprastos konstrukcijos, be to, gali būti nesunkiai transportuojamas iš vienos vietos į kitą.

Kuo kūrenami biožidiniai?

Biožidinys – tai yra specialiu ekologišku kuru – bioetanoliu – kūrenamas įrenginys. Bioetanolis – tai yra iš natūralių produktų, tokių kaip mediena, kukurūzai, grūdai, ryžių atliekos, biomasės gaminamas natūralios kilmės kuras. Degdamas bioetanolis į aplinką neišskiria jokių žmogaus sveikatai žalingų junginių ar aplinkai pavojingų medžiagų. Bioetanolis degdamas neišskiria jokio kvapo, po degimo nesusidaro suodžiai ir pelenai, todėl biožidinio valymas yra paprastas ir lengvas. Kai dega, bioetanolis išskiria tik vandens garus ir anglies dvideginį. Šiuo metu taip pat greitai populiarėja elektriniai biožidiniai. Jų degimas yra valdomas vieno mygtuko paspaudimu ir veikia naudojant elektrą.