Patarimai, Kaip Perdažyti Duris

Galbūt jūs paveldėjote seną namą iš savo senelių, o galbūt tokį nusipirkote turėdami lūkestį jį atnaujinti pagal savo skonį. Tik bėda ta, kad dažniausiai tokių senų namų durys būna pageltusios ir ne itin geros būklės, dažai nusitrynę ar nusilupę. Dėl šios priežasties kiekvienos erdvės duris būtina pakeisti, tačiau kartais tai apriboja finansinės galimybės. Tokiu atveju, yra daug pigesnis būdas atnaujinti duris, t.y. jas perdažyti. Tačiau gali būti, kad jūs nežinote, kaip tai padaryti. Taigi, skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti.

Patarimai, kaip tinkamai perdažyti duris:

Pasirinkite durų dažų spalvą:

Jei dažote duris baltai, o aplink jas yra balta apdaila, rekomenduojama naudoti tą pačią dažų spalvą, kaip ir apdailos. Tai gali būti pusiau blizgios arba satino spalvos, o galbūt norėsite nudažyti duris ne balta spalva, pvz., juoda arba tamsiai pilka spalva. Tai gali būti geras pasirinkimas, jei tik derės prie viso interjero.

Surinkite reikalingus įrankius:

Be dažų pasirinkimo, dar yra tik keletas dalykų, kurių jums prireiks norint pradėti durų dažymo darbą. Tai yra:

 • Medienos užpildas, nes jei tai yra senos durys su įpjovomis, jis padės po to tolygiai padengti dažus. Be to, jis džiūsta greičiau nei glaistas, todėl neužtruksite daug laiko.
 • Švitrinis popierius, kuris bus reikalingas senam dažų sluoksniui ar nelygumams nušlifuoti.
 • Drobė arba audinys, skirtas apsaugoti grindis nuo ištepimo dažais. Taip pat galite naudoti daugkartinius paklotus, kuriuos galima išskalbti ir naudoti pakartotinai.
 • Apsauginės juostos ritinys, kuris reikalingas apklijuoti durų šonus arba pvz., stiklui, jei toks yra įmontuotas duryse, kad apsaugotų nuo ištepimo dažais.
 • Taip pat jums reikės dažų teptuko ir volelio, kurie bus skirti durų dažymui, ir padėklo dažams.

Paruoškite duris dažymui:

Bet kokio durų dažymo darbo sėkmė visada prasideda nuo gero jų parengimo. Galite nudažyti duris vietoje arba jas nuimti. Jei jūsų durys jau turi rankenėles, rekomenduojama jas nuimti, nes tokiu atveju yra lengviau dažyti, tačiau jei norite palikti rankenėles, tada uždenkite rankenėles ir vyrius dažymo juosta. Durų vyriams naudokite peilį, kad apipjautumėte juostą aplink juos. Štai ką turite atlikti:

 • Jei perdažysite senesnes duris, pirmas žingsnis yra užpildyti įdubimus ar nelygumus medienos užpildu ir nušlifuoti tas vietas iki vientisumo.
 • Naudokite paklotą, kad pašalintumėte didžiąją dalį šlifavimo dulkių, tada nuvalykite skuduru ar šepečiu duris, kad pašalintumėte likusias dulkes.
 • Jei manote, kad durys galėjo būti dažytos švino dažais, tokiu atveju geriau naudoti atitinkamas atsargumo priemones, kad būtų saugiau.

Prireikus gruntuokite duris:

Gruntuoti reikia, jei: 

 • Dirbate su naujomis, negruntuotomis durimis;
 • Jūs naudojate standartinius latekso dažus ant durų, kurios anksčiau buvo dažytos aliejiniais dažais.

Jei norite sužinoti, ar jūsų durys anksčiau buvo dažytos aliejiniais ar lateksiniais dažais, tada ant skuduro užpilkite alkoholio. Naudokite tamsų skudurą, jei tai yra balti dažai, kad būtų lengviau matyti. Tada nuvalykite duris, jei dažai prilips prie skuduro, tai bus lateksiniai dažai, o jei ne, tada – aliejinio pagrindo.

Gruntuoti nereikia, jei:

 • Dirbate su naujomis, iš anksto gruntuotomis durimis;
 • Jūs naudojate latekso dažus ant durų, kurios anksčiau buvo nudažytos latekso dažais.

Nudažykite duris:

Naudokite teptuko ir mažo volelio derinį, nes taip darbas atliekamas greičiau ir rezultatas yra daug lygesnis. Užuot tiesiog nudažę duris iš viršaus į apačią, geriausia dažymo darbą atlikti tam tikra tvarka:

 1. Pradėkite dažydami durelių kraštus teptuku arba voleliu;
 2. Tada teptuku dažykite iškilusias ir įdubusias durų vietas;
 3. Dažykite vertikaliai juostą centre;
 4. Tada voleliu nudažykite horizontaliai;
 5. Galiausiai voleliu nudažykite dvi vertikalias juostas šonuose.

Šlifuokite ir perdažykite:

Baigę dažyti leiskite dažams išdžiūti, tada greitai bei labai lengvai nušlifuokite duris švitriniu popieriumi ir pašalinkite likučius. Tada užtepkite antrą dažų sluoksnį tokia pat tvarka, kaip darėte prieš tai. Jei dažote vieną durų pusę vienu metu, tada leiskite dažams išdžiūti mažiausiai 24 valandas, prieš apversdami duris. Kai antroji durų pusė išdžius, tiesiog iš naujo įstatykite duris ir sumontuokite durų apkaustą. Padaryta!