Kaip Mūryti Židinį? Svarbiausi Proceso Žingsniai

Dažnas apsvarsto galimybę savo namuose turėti židinį. Pasidaryti židinį namuose galima dviem būdais: pirmas – galima mūryti iš plytų, o antras – galima apmūryti pirktą židinio kapsulę. Jei apmūrysite pirktą židinio kapsulę, tada šilumą turėsite greičiau ir židinys apšildys namus, kadangi tokiu atveju turėsite aukštesnį naudingo veikimo koeficientą, greičiau sušils patalpa, sunaudosite mažiau malkų. Tačiau tinkamas židinio veikimas, žinoma, priklauso ir nuo to, kaip bus montuojamas židinys, ar jungtys sandarios, ar tinkamas oro srauto padavimas ir pan. Pateikiame svarbiausius židinio statybos žingsnius.

Vidaus židinio statybos žingsniai:

Kamino įrengimas:

Jei židinys yra statomas namo viduje, jo statybos turėtų prasidėti nuo kamino. Galbūt židinį norite įrengti vietoj senos krosnies, tada, laimei, kaminas jau yra, tačiau šiuo atveju reikia jį pritaikyti jūsų židiniui. Galima židiniui įrengti atskirą kaminą, kuris yra pagamintas  iš nerūdijančio plieno ir dedamas į kaminą, kaip indėklas.

Užtikrinkite saugumą:

Prieš ruošdami pamatą savo židiniui atkreipkite dėmesį į atstumą nuo nedegių sienos konstrukcijų. Nuo betoninės sienos židinio kapsulė turi būti nutolusi bent 15 centimetrų, o nuo degių konstrukcijų, pvz., medinių kolonų, rąstinių sienų ar kitų medinių elementų, reikia palikti didesnį atstumą. Be to, reikia pasirūpinti nedegiomis, t.y. priešgaisrinėmis izoliacinėmis priemonėmis, kurios apsaugos nuo gaisro pavojaus.

Pamato židiniui įrengimas:

Dar vienas svarbus žingsnis židinio statybos procese – pamato įrengimas. Tai yra itin svarbus žingsnis, nes reikia sumontuoti tvirtą židinio pamatą, kuris priklauso nuo grindų tipo. Jei jūsų namuose grindys jau yra tvirtos, pvz. betoninės, tada pagrindo daryti nereikia, o jei grindys yra medinės, tada bus reikalingas ypač tvirtas ir stabilus pagrindas. Tvirtas ir lygus pagrindas užtikrina, kad tokiu atveju židinio kapsulė nejudės.

Židinio pakėlimo įrengimas:

Po to, kai įrengsite pamatą židiniui, reikia įrengti pakėlimą, t.y. aukštesnį pagrindą, ant kurio statysite židinį. Šis pakėlimas turi būti daromas iš betono masės, o forma priklauso nuo įsigytos židinio kapsulės formos. Pirmiausia susikalkite formą iš medinių lentelių, o tada išliekite ją iš betono. Medinės lentelės užtiks, kad betonas netekėtų į šalis ir išlaikytų formą. Kai išliesite formą, geriausia palaukti bent savaitę, kad ji tvirtai sustingtų ir išdžiūtų, nes tik tokiu atveju pakėlimas bus tvirtas.

Židinio kapsulės montavimas:

Tik kai betonas išdžius galima sumontuoti židinio kapsulę, kurią montuoti reikia atsargiai. Geriausia pakviesti porą žmonių į pagalbą, nes židinio kapsulė yra labai sunki. Atsargiai ją užkelkite ant pagrindo ir įsitikinkite, kad ji stovi tvirtai.

Dūmtraukio montavimas:

Jei norite šią proceso dalį atlikti kokybiškai, tada turėtumėte montuoti visus elementus iš apačios į viršų. Tokiu atveju užtikrinsite, kad dūmai nesiverš per sujungimus. Montuodami dūmtraukį turėtumėte vadovautis instrukcija. Turėtumėte nepersistengti ir neužsandarinti per stipriai, t.y. nereikia naudoti specialių sandarinimo priemonių įvairioms židinio ir dūmtraukio dalims. Jums tereikia užsandarinti tą vietą, kurioje dūmtraukis susijungia su kaminu.

Židinio išbandymas ir apdaila:

Kai sumontuosite židinį, tada leiskite visoms panaudotoms medžiagoms išdžiūti. Tada galite židinį išmėginti, t.y. jį užkurti. Jei židinio trauka yra gera, dūmai per kaminą patenka į lauką ir nesiveržia į patalpą, reiškia, kad židinys yra sumontuotas tinkamai ir atliks savo funkcijas. Židinio apdailą galite pasidaryti pagal savo skonį, kad derėtų prie namų interjero ir, svarbiausia, jums patiktų.