Kaip Žaisti Pokerį? Pokerio Taisyklės

“Pokeris” – tai yra strateginis, neįtikėtinai populiarus kortų žaidimas, kurį labai lengva išmokti, bet sunku įvaldyti. Yra daugybė pokerio variantų ir nors kiekvienas variantas turi savo taisykles, žaidimo pagrindai visada yra vienodi. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai išmokti pagrindines taisykles, o tada galėsite pradėti kurti savo laimėjimo strategiją. Texas Hold’em yra populiariausias pokerio variantas, todėl pateikiame jo visas esmines taisykles ir strategines gudrybes, kurios padės iš pokerio pradedančiojo tapti pokerio profesionalu.

Pagrindinės kortų kombinacijos:

Yra 10 pagrindinių kortų kombinacijų, kurios skirstomos į prasčiausių ir geriausių reitingą. Nesvarbu, kokio tipo pokerį žaistumėte, kortų kombinacijos visada bus vienodos. Norėdami pradėti žaisti pokerį studijuokite kortų kombinacijas ir įsidėmėkite jas. Atminkite, kad jei du žmonės susiduria su to paties tipo kortomis, laimi ta kombinacija, kurios kortos yra aukštesnės. Jei kombinacijose yra vienodos kortų eilės (rūšis nesvarbi), tai yra lygiosios ir prizas, jei toks yra, dalijamas po lygiai.

Kortų kombinacijos nuo aukščiausios iki žemiausio:

 • Aukščiausio rango kombinacija yra Karališkoji spalvos eilė (angl. “Royal Flush”). Į šią kombinaciją įeina tos pačios spalvos ir vienos rūšies dešimtakė, Valetas, Karalienė, Karalius ir Tūzas.
 • Spalvos ir rūšies eilė (angl. “Straight Flush”) – kombinacija susideda iš 5 iš eilės einančių tos pačios spalvos ir rūšies kortų.
 • 4 vienodos (angl. „4 of a kind“) reiškia, kad turite 4 to paties rango kortas ir penktą bet kokio rango kortą (pvz., 4 tūzus ir 9). Jei, pvz., turite 4 tūzus, niekas negalės turėti kombinacijos su tūzu, t.y. karališkosios eilės.
 • Pilnas namas (angl. “Full House”) susideda iš 3 vienodo rango kortų ir 2 kito rango kortų.
 • Spalva (angl. “Flush”) yra bet kurios 5 tos pačios spalvos ir rūšies kortos. Nebūtinai turi būti pagal eiliškumą, bet yra tos pačios rūšies.
 • Eilė (angl. “Straight”) yra 5 iš eilės einančios kortos, bet iš daugiau nei vienos spalvos.
 • 3 vienodos (angl. „3 of a kind“) reiškia, kad turite 3 to paties rango kortas ir dvi kitokias kortas.
 • 2 poros (angl. “Two pair”) – kombinacija, kurią sudaro dvi vieno rango kortos ir dvi kito rango kortos (skirtingos nuo pirmosios poros) ir viena kita korta.
 • Pora (angl. “One pair”) reiškia, kad turite 2 to paties rango kortas ir 3 kitas kortas.
 • Aukšta korta (angl. “High card”) yra žemiausio rango kombinacija, kai nėra dviejų vienodo rango kortų, penkios kortos nėra iš eilės ir jos nėra tos pačios spalvos.

Pokerio žaidimo taisyklės:

Pokeris yra žaidžiamas su 52 kortų kalade. Prie vieno stalo negali žaisti daugiau nei dešimt žaidėjų, o žaidimo esmė yra turėti geriausią kortų kombinaciją ėjimo pabaigoje. Laimėtoju tampa tas žaidėjas, kuris iš savo turimų dviejų kortų rankose ir penkių bendrų atverstų kortų, esančių ant stalo, surenka geriausią kombinaciją. Texas Hold‘em pokerio taisyklės yra laisvos: galima naudoti 2 savo ir 3 ant stalo esančias kortas arba 1 savo ir 4 ant stalo esančias kortas. Taip pat galima naudoti visas penkias bendras kortas, esančias ant stalo, jei rankose yra prastos ir žemos kortos. Tiesa, tokiu atveju laimėjimo tikimybė gali būti itin maža.

Žaidimo pradžia – pirmasis statymų ratas:

Vienas žaidėjas yra vadinamas dalintoju, kuris žaidimo pradžioje kiekvienam žaidėjui išdalina po dvi kortas. Žaidimas vyksta pagal laikrodžio rodyklę. Žaidžiant pokerį ant stalo yra kraunamas “puodas”, nes žaidėjai turi pradžioje įdėti mažą arba didelį statymą. Žaidėjas, sėdintis šalia dalintojo, turi padaryti privalomąjį mažąjį statymą (angl. small blind) žaidimo pradžioje, o toliau sėdintis žaidėjas – privalomąjį didįjį statymą (angl. big blind). Nors pirmosios gautos kortos jums gali nepatikti, tačiau šie statymai yra privalomi. Privalomi statymai keliauja ratu ir po kiekvieno ėjimo pasislenka per vieną žaidėją. Pirmasis statymų ratas vyksta dar prieš atverčiant pirmas tris bendras kortas, o pirmasis statymą atlieka žaidėjas, esantis kairėje to žaidėjo, kuris jau atliko privalomąjį didįjį statymą. Šis žaidėjas gali rinktis vieną iš trijų veiksmų, t.y. mesti kortas, atsakyti į statymą arba didinti statomą sumą:

 • “Mesti” (angl. fold) – tai reiškia neatlikti jokio statymo, tokiu atveju ši partija nebetęsiama.
 • “Atsakyti” (angl. call) – tai reiškia atlikti didžiajam statymui lygų statymą, tokiu atveju tęsiamas žaidimas.
 • “Didinti” statomą sumą (angl. bet) – tai reiškia padidinti didįjį statymą. Jei jau yra padidintas statymas, tada galimą jį dar labiau padidinti (angl. raise).

Žaidimo eiga – antrasis ir trečiasis statymų ratai:

Jeigu niekas nekelia statymų ir lieka žaisti bent du žaidėjai, tada yra atverčiamos trys kortos iš bendros kaladės (angl. community). Tada vėl kartojasi statymų ir kėlimų etapas, kuriame dalyvauja tie žaidėjai, kurie pirmame rate neišmetė savo turimų kortų – tai yra vadinama antruoju statymų ratu. Kai yra atverčiamos trys bendros kortos ant stalo, tada savo statymą atlieka žaidėjas, esantis šalia dalintojo iš kairės, t.y. kuris prieš tai darė mažąjį statymą. Galima atsakyti tokia pat suma (angl. call), kelti statymų sumą (angl. bet), pereiti prie tikrinimo (angl. check), statyti visą turimą sumą (angl. all in) arba mesti kortas (angl. fold).

Tada yra atverčiama ketvirtoji bendra korta (angl. turn) ir daromas trečiasis statymų ratas. Statymų eilės tvarka išlieka tokia pat, t.y. pradeda žaidėjas, esantis dalintojo kairėje, ir statymai vyksta pagal laikrodžio rodyklę. Kaip ir prieš tai, galima atlikti tokius pat statymus, pakelti statymus, statyti viską, tikrinti arba mesti kortas.

Žaidimo pabaiga – ketvirtasis statymų ratas:

Pasibaigus trečiajam statymų ratui, yra atverčiama penktoji korta (angl. river) ir prasideda ketvirtasis statymų ratas. Statymų ir veiksmų eiga nekinta, tačiau kai yra atverčiama penktoji korta ir padaryti statymai, žaidėjai atverčia savo turimas kortas ir geriausia kombinacija laimi. Tas žaidėjas, kurio kortų kombinacija yra geriausia, pasiima visą banką. Gali būti, kad kombinacijos yra vienodos, tada bankas dalijamas į lygias dalis, taip pat atsižvelgiama į pastatytą žaidėjo sumą. Baigus vieną partiją yra pradedama nauja, t.y. viskas vyksta nuo pradžių. Kortų dalintojo ir privalomųjų statymų žetonai pastumiami per vieną žaidėją į kairę pagal laikrodžio rodyklę.