Kaip Žaisti “Asilą” Su Kortomis?

“Asilas” (angl. donkey) – tai yra smagus kortų žaidimas, lavinantis atmintį, reikalaujantis greitos reakcijos ir atidumo. Jei norite, kad jums sektųsi, žaidžiant šį žaidimą reikia sekti žaidimo eigą. “Asilas” yra greitas kortų žaidimas, įdomus ne tik bet kokio amžiaus vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Žaidimo “Asilas” procesas ir taisyklės:

Žaidimą “asilas” paprastai gali žaisti 2 – 13 žmonės, o žaidžiama su visa kortų kalade. Kiek kortų reikia, priklauso nuo žaidėjų skaičiaus. Tai yra jeigu žaidžia du žmonės, tada reikia imti tūzus ir karalius, jeigu trys žmonės – tūzus, karalius ir valetus, jei keturi – tūzus, karalius, valetus ir damas, jei penki – tūzus, karalius, valetus, damas ir keturakes ir taip toliau. Norint pradėti žaisti, išmaišykite kortų kaladę ir išdalinkite kortas visiems žaidėjams po lygiai. Kiekvienas žaidėjas pats turi nuspręsti, kokios rūšies kortas rinkti, pvz., ar visus 4 karalius, ar 4 damas ir pan. Žinoma, protingiausia rinktis tas kortas, kurių daugiausiai turite savo rankose, tačiau jei visos gautos kortos yra skirtingos, tada tiesiog lieka bandyti laimę. Tokiu atveju, reikia tikėtis, kad kiti varžovai nesirinks tokių pačių kortų, kaip jūs.

Pirmą ėjimą turi atlikti kortų dalintojo kairėje sėdintis žaidėjas. Jis turi išsirinkti vieną kortą iš turimų, kurios jam nereikia, ir ją užverstą atiduoti kitam žaidėjui, sėdinčiam iš kairės. Kitas žaidėjas, paėmęs atiduotą kortą, turi ją apžiūrėti ir arba pasilikti sau, arba atiduoti kitam žaidėjui, esančiam iš kairės. Jei korta jam tinka, tada žaidėjas turi atiduoti kitą kortą iš savo turimų kortų. Taip ratu yra siunčiamos kortos, kol vienas žaidėjas surenka keturias vienos rūšies kortas. Kai žaidėjas surenka visas keturias vienos rūšies kortas, deda delną ant stalo, o kiti žaidėjai pastebėję, turi atkartoti tokį patį veiksmą. Paskutinis žaidėjas, padėjęs ranką ant stalo, gauna “A” raidę. Žaidžiama tol, kol vienas žaidėjas surenka visą žodį “A-S-I-L-A-S”.